• Home
  • /Догляд та інструкції

Догляд та інструкції

АКРИЛОВІ ВАННИ

Рекомендації по догляду за сантехнічними виробами з акрилу

Чистку акрилових поверхонь необхідно виробляти вологою губкою з невеликою кількістю рідкого миючого засобу. У виробників побутової хімії цей продукт має спеціальне маркування (для акрилових поверхонь, для акрилових ванн і т.д.), і купити його можна в будь-якому великому супермаркеті або спеціалізованому магазині.
1. Рівномірно нанесіть рідкий миючий засіб на акрилову поверхню.
2. Через 10-15 хвилин протріть акрилову поверхню вологою губкою, а потім обполосніть водою.
3. При сильному забрудненні повторіть обробку.

ГІДРОМАСАЖНІ СИСТЕМИ (ванни, бокси)

Рекомендації по догляду за акриловими гідромасажними ваннами
Очищення гідромасажною системи акрилової ванни повинна проводитися не рідше одного разу на місяць:
1. Наповнити акрилову гідромасажну ванну (піддон боксу) теплою водою.
2. Розвести рідкий миючий засіб (відповідно до інструкції миючого засобу). Необхідно використовувати спеціальний засіб для прочищення гідромасажною системи.
3. Запустити гідромасажну установку на ≈ 15-20 хвилин.
4. Після цього вимкнути гідромасажну систему і дати постояти воді 10 хвилин.
5. Злити воду з акрилової ванни.
6. Повторно наповнити акрилову ванну водою і включити гідромасаж на 5 хвилин.
7. Злити воду і виконати чистку акрилової ванни.

КЕРАМІКА

Рекомендації по догляду за керамікою
1. За допомогою вологої губки круговими рухами нанесіть засіб для чищення на поверхню виробу.
2. У разі сильного забруднення дати подіяти засобу приблизно 5 хвилин.
3. Після цього рясно змийте водою і протріть виріб м’якою тканиною.

МЕТАЛЕВІ ДЕТАЛІ

Рекомендації по догляду за металевими деталями
Очистку металевих поверхонь з різними типами покриттів (хром, сатин) необхідно проводити
не рідше 1 разу на тиждень. Ці рекомендації стосуються в рівній мірі змішувачів, шлангів, профілю,
поличок і тримачів, гідромасажних панелей.
1. Розпорошити миючий засіб безпосередньо на поверхню, що очищається.
2. У разі сильного забруднення дати подіяти миючій речовині приблизно 5 хвилин.
3. Після цього рясно змити водою і протерти м’якою тканиною.

СКЛО

Рекомендації по догляду за елементами зі скла
Технічне обслуговування елементів зі скла в душових кабінах і ваннах є дуже простим.
Після використання обполоснути скло водою, при необхідності протерти насухо м’якою тканиною.
Якщо така процедура не дозволяє досягти бажаного результату,
рекомендується очищати за допомогою спеціальних миючих засобів.

Забороняється !!!
· Використовувати мийні засоби, що містять абразивні компоненти
· Використовувати пральний порошок
· Використовувати спирт, ацетон, аміак чи засоби їх містять
· Використовувати речовини, що містять мурашину кислоту або формальдегід
· Використовувати губки і ганчірки з грубих матеріалів.
*** Перед застосуванням миючого засобу необхідно обов’язково ознайомитися з його описом
на предмет сумісності з матеріалом поверхні.

***

СТАТТІ ПРО ВИБІР МАТЕРІАЛУ З ІНСТРУКЦІЯМИ ПО ДОГЛЯДУ

Матеріали ванн, переваги та недоліки
Пройшли ті часи, коли приміщення для водних процедур в наших квартирах перестали за своїми розмірами нагадувати комору, де його добру половину займала емальована ванна з чавуну. Сьогодні ванна кімната займає гідне місце нарівні з іншими зонами, особливо в приватному будинку, де наша фантазія і дизайнерська думка дозволяють оснастити її зручним і красивим обладнанням. Щоб згодом зберегти свої нерви, і відповідно, — гроші, в процесі вибору ванни потрібно враховувати багато факторів: функціональність, дизайн, довговічність експлуатації, фірму-виробника.

Чавунні ванни
Як і раніше чавунні ванни залишаються найпопулярнішими, можливо в силу звички, а може через доступних цін. Головною перевагою чавунних ванн є їх довговічність і міцність. Емальована ванна з чавуну має гарну теплоємність (вода довго не остигає), за нею просто доглядати. Емалеве покриття виглядає дуже ефектно, стійке до дії кислот, невибагливо у догляді.
Основним недоліком чавунних ванн є складність їх виробництва, при якому, незначне порушення технологічного процесу приводить до крихкості чавуну. Через це, чавунні ванни не можуть похвалитися різноманітністю розмірів і форм. Сьогодні чавунні ванни виробляють іспанські, італійські, французькі, російські та ін. Фірми. Емальовані ванни з чавуну стали тоншими, витонченіше і не такі важкі. Їх часто оснащують красивими гвинтовими ніжками і зручними ручками.
З побоюванням потрібно ставитися до турецьким і китайським виробникам, ванни яких випускаються з сумнівного сировини. Відомі випадки, коли шар емалі турецьких ванн повністю змивався після декількох чисток.

Сталеві ванни

Виробництво ванн зі сталі набагато простіше чавунних, тому вони дешевше і користуються стійким попитом. Ванна сталева штампується з цілісного листа сталі і потім покривається емаллю в спеціальній камері при температурі більше 426 градусів. Фарфорова емаль такої ванни стійка до впливу кислот, не іржавіє, практично не дряпається, її важко пошкодити. До недоліків ванни стальної можна віднести її «гулкость» і малу теплоємність. Від сильного удару на емалевому покритті можуть з’явитися відколи, що призведе до корозії.

Ванна з нержавіючої сталі
Головною відмінністю ванни з нержавійки від сталевої ванни є відсутність емалевого покриття, самого уразливого місця більшості ванн. Нержавіючі ванни відмінно себе зарекомендували, мають хороші експлуатаційні характеристики: мала вага, стійкість до практично будь хімічних впливів, високу міцність. По простоті догляду та довговічності ваннам з нержавіючої сталі немає рівних, а різноманітність форм задовольнить найвимогливішого покупця. Єдине, на що слід звернути увагу при покупці ванни з нержавійки — товщина металу, вона не повинна бути менше 3,5 мм, інакше можливий ризик механічної деформації.

Пластикові ванни
Ванни з пластмаси з’явилися наприкінці 70-х років, вони не мають емалі, більш елегантні, не схильні тимчасовому впливу, мають гарну теплоємність. Але у пластикових ванн є і суттєві недоліки. Вони легкі і тому дуже не стійкі, при установці вимагають монтажу спеціального каркаса. Пластикові ванни бояться високої температури і чистячих абразивних засобів.

Ванни мармурові
Сьогодні виробники випускають ванни з натурального (кристалічний вапняк, який піддають спеціальній обробці) і штучного мармуру (мармурову крихту змішують з поліефірної смолою). Ванни мармурові із природного каменю вимагають особливого догляду, схильні до дії кислотних чистячих засобів, можуть тріснути від різких перепадів температури. Ванни з штучного мармуру набагато міцніше натуральних виробів, мають відмінну теплоємність, відколи й подряпини легко піддаються відновленню, а й вимагають особливого догляду.

Акрилові ванни
На сьогоднішній день акрилові ванни є безумовними лідерами ринку сантехніки. Завдяки унікальним властивостям акрилу — ванни випускаються найрізноманітніших форм і розмірів. Акрилові ванни володіють малою вагою, відмінною теплоємністю, непористої поверхнею і довговічністю. Акрил самий гігієнічний матеріал для виробництва ванн, крім цього, більшість акрилових ванн має антибактеріальне покриття. Акрилові ванни стійкі до ударів, відколів і тріщин. Незначні дефекти легко усуваються спеціальної полірувальної пастою. За винятком складності установки, у акрилових ванн практично немає недоліків.

Ванна куаріловая

Зовні, ванна куарілова майже відрізнити від акрилової, але виготовлена ​​вона з іншого матеріалу. Куаріл був створений в голландської компанії UCOSAN і об’єднав в собі пластичність акрилу з міцністю металу. Куаріловая ванни виплавляють у спеціальних металевих формах, завдяки чому поверхня ванни виходить ідеально гладкою. Ванну з куаріла майже неможливо подряпати або пробити, а також зіпсувати будь-якими миючими засобами.

Поради по догляду за ванною

Будь-яка сантехніка, в тому числі і ванна, вимагає регулярного догляду. Своєчасний догляд за ванною запобігає накопиченню вапняного нальоту і бруду на її поверхні. Однією з найбільш поширених помилок при чищенні ванни є використання першого-ліпшого під руку засоби для догляду за ванною, а також і зовсім випадкових матеріалів (наждачний папір, пісок, різні кислоти та ін.). Для догляду за більшістю типів ванн слід використовувати гелеві миючі засоби, що не містять абразивних компонентів.
Догляд за чавунною і сталевою ванною

При правильному догляді, міцні і надійні чавунні ванни прослужать десятки років. Догляд за чавунною ванною, як втім, і догляд за сталевою ванною не складний. Емалеве покриття сталевий і чавунної ванни ідентично за способом нанесення, тому догляд за емальованому ванній однаковий. Поверхня ванн не пориста і будь-який бруд з них легко змивається. Після кожної помивки або прання вимийте ванну рідким неагресивним засобом для догляду за ванною, а потім сполосніть поверхню чистою водою. Для чищення використовуйте губку або м’яку щітку, застосування металевих щіток не припустимо. Погано віддаляються вапняні відкладення можна видалити змоченою у розчині столового оцту або лимонної кислоти ганчірочкою, поклавши її на забруднене місце на 20-30 хвилин. Для догляду за емальованому ванній підійдуть рідкі засоби для миття посуду («Cillit», «Cif», «Fairy» та ін.).

Догляд за акриловою ванною
Акрилова поверхня володіє високою зносостійкістю і брудовідштовхуючим властивостями, але, не дивлячись на це, догляд за акриловою ванною все ж таки необхідний. У першу чергу слід пам’ятати, що акрилові ванни бояться агресивних хімічних сполук, тому прати і полоскати білизну в них не варто. Вапняні відкладення видаляються засобами догляду за ванною що не містять розчинника, спирту, аміаку і різних кислот. Дезінфекцію акрилових ванн проводять спеціальним засобом для чищення та миття акрилу (наприклад, «Тім-Профі», «Acryl Polish» та ін.) Або 7% розчином хлорки. Хорошим плюсом буде обладнання для гідромасажу. Коли ванна заповнена дезинфікуючим розчином, на 10-15 хвилин включається гідромасаж, що дозволяє підсилити вимивання забруднень, тому догляд за гідромасажною ванною не вимагає значних фізичних зусиль. Утворилися на акрилової поверхні тріщини і глибокі подряпини без особливих зусиль усуваються рідким акрилом, який полірується після затвердіння.
Яка б у вас не була ванна, і яким би засобом і способом ви за нею не доглядали, не допускайте сильного забруднення, не лінуйтеся, чистите поверхню ванни після кожного її використання.

Чистячі засоби
Жодної сучасної господині не вдалося б легко і швидко впоратися з брудом і бактеріями в будинку без допомоги чистячих і дезинфікуючих засобів, без яких в даний час просто не обійтися. Білосніжні ванна і унітаз, блискучі умивальник і змішувач говорять про охайність господині, а відсутність мікробів — про турботу до здоров’я своїх домочадців. Завдяки величезній кількості різноманітних чистячих засобів на прилавках магазина все це давно переросло з мрії в реальність.
Але велике різноманіття не говорить про те, що всі чистячі засоби хороші. Перш ніж придбати той чи інший засіб, рекомендується ознайомитися з його складом і застосуванням. Це допоможе уникнути пошкодження емалі ванни і умивальника, появ тріщин на керамічній плитці і втрати первісного вигляду змішувача.
Чистячі засоби можуть випускатися у вигляді порошків, гелів і кремів. Сучасні дезінфікуючі засоби частіше можна побачити у вигляді гелів.
Склад чистячих і дезинфікуючих засобів

Всі засоби для чищення, в першу чергу, — це сильнодіючі хімікати.
Стандартний складу будь-якого миючого засобу наступний:
абразиви;
поверхнево активні речовини;

Нерідко в основі чистячих засобів можуть бути і різні кислоти, органічні розчинники і луги.
Абразиви в свою чергу діляться на:
великі;
дрібні;
тонкодисперсні.
Як абразиви чистячі засоби можуть містити:
кремнезем;
пемза;
кварцовий пісок та ін.
Дезінфікуючі засоби включають в себе ще й хлор.
Вплив складу на вироби
З’ясовувати, підійде чи ні те чи інше засіб для чищення, краще не за допомогою необдуманого використання цього засобу. Щоб чистячі і дезинфікуючі кошти не угробили сантехніку та інші вироби, слід уважно прочитати інформацію на етикетці, а саме, склад.
Зміст кислот в засобі — це вірна смерть для акрилової і емальованої ванни. Акрил також не переносить і хлор. Використання чистячих засобів, що містять великі абразивні речовини, може стати причиною подряпин на керамічній плитці, емалі ванни і змішувачі.
Великі абразиви бруд просто соскребают разом з поверхнею виробу. Тому краще для легко ушкоджуваних поверхонь використовувати чистячі засоби у вигляді кремів і гелів, але не варто забувати, що сильні кислоти і хлор роблять поверхню крихкою. Для чищення унітазу найкраще застосовувати дезінфікуючі засоби, які не тільки очистять забруднення, але і позбавлять від мікробів і додадуть приємний запах.

Кожна господиня повинна завжди пам’ятати, що правильно підібрані чистячі і дезинфікуючі засоби збережуть сантехніці естетичний вигляд і грайливий блиск, і тим самим продовжать їй життя.